Як відзначатимуть 100-ліття незалежності у Литві
  • опубліковано 2018-01-25

Як відзначатимуть 100-ліття незалежності у Литві

У 2018 році виповнюється 100-років проголошення незалежності не лише в Україні, а й у таких європейських країнах, як Фінляндія, Литва, Латвія, Естонія та ін. Наші сусіди ще з 2017 року готуються до урочистостей з нагоди цієї знаменної події. У кожній країні проголошення незалежності відзначається не лише на державному рівні. Чимало громадських організацій та рядових громадян по-своєму роблять внесок у цю справу.

В якості прикладу хочемо навести Литву, ще стараннями громадського діяча, журналіста та колекціонера Вілюса Каваляускаса, його колег та однодумців по всій країні встановлюються меморіали, пам`ятники та відкриваються меморіальні дошки кавалерам Хреста Вітіса. Стараннями та коштом активістів з різних міст та селищ встановлено вже понад 100 пам`ятних знаків. До 16-го лютого 2018 року (100-ліття проголошення незалежності) планується відкрити ще стільки ж. Цікаво, що головний пам`ячник з нагоди 100-літнього ювілею – подарунок суспільства державі, планується відливати у Києві. Хрест Вітіса – найвища державна нагорода, яка вручалась у 1928 році з нагоди 10-ліття незалежності Литви. Після відновлення незалежності у Литві Хрест Вітіса був відтворений, як вища державна нагорода. Але його не роздають так широко, як це прийнято з державними нагородами в Україні.

Пропонуємо Вам переглянути фото з деяких урочистостей, а також прочитати інтерв`ю з Вілюсом Каваляускасом, яке вийшло кілька днів тому.

 

᪠_ 2018- - ⮫ ᨬ _.pdf