• опубліковано 2017-08-31
 • Відкриття виставки кулеметів часів Першої світової війни

  У Національному військово-історичному музеї України відкрилася виставка кулеметів часів Першої світової війни. Основну частина експонатів надав колекціонер кулеметів Віктор Еверт.
  Поява кулеметів на полі бою призвела до революційних змін у військовій справі на початку 20 ст. Вони змусили піхоту заритись у землю і плазувати полем бою, ховаючись від граду куль. На зміну кольоровим одностроям європейських армій 19 століття прийшла більш придатна для окопного життя уніформа. Кулемети опанували автомобілі і літаки, давши поштовх до розвитку нових родів військ. Зрештою, кулемети визначили позиційний характер Першої світової війни, зводячи нанівець всі спроби сторін подолати відстань до траншей супротивника і забираючи сотні солдатських життів під час атак.
  «Пекельний косар», «пензель диявола», «гримуча змія» – такими прізвиськами називали кулемети по різні боки фронту, підкреслюючи надзвичайну вбивчу силу нової зброї.
  До вашої уваги зброярні витвори Хайрема Максима, Джона Браунінга, Андреаса Шварцлозе та Ісака Льюїса, які перебували на озброєнні російської, німецької та айстро-угорської армій. На виставці представлені різні варіанти кулеметних станків, зокрема станок Колесникова до російського кулемета системи Максима, кулеметні щити, інструменти та приладдя кулеметної обслуги. 
  Виставка розміщена на 2-му поверсі музею.