Співробітники Національного військово-історичного музею України працюють в зоні АТО
  • опубліковано 2015-02-20

Співробітники Національного військово-історичного музею України працюють в зоні АТО

В лютому співробітники Національного військово-історичного музею України здійснили чергову гуманітарну місію з доставки речей першої потреби для українських військовослужбовців та місцевого населення в зону проведення антитерористичної операції. Було доставлено близько тонни гуманітарної допомоги — харчові продукти, питна вода, буржуйки, теплий одяг тощо.

Окрім зазначеної місії, завданням групи було проведення роботи з комплектування фондів музею предметами, що показують бойові дії в Донецькій та Луганській областях. Зібрані та поставлені на облік музейні предмети, вже в 2015 році стануть основою постійнодіючої експозиції, присвяченої подіям на півдні та війні на сході України.

Також, музейними працівниками були виявлені окремі зразки підбитої військової техніки, які надалі можуть зайняти гідне місце на відкритому майданчику біля центрального входу до Музею, що у Кріпосному провулку в Києві.

Співробітники музею вже мали подібний досвід, коли в серпні 2014 року транспортували з м. Краматорськ важкий танк ІС-3, що був знятий сепаратистами з постаменту в м. Костянтинівка Донецької області та використовувався в боях під м. Слов’янськ. Під час визволення міста танк був відбитий бійцями 95 окремої аеромобільної бригади та спецпідрозділу Державної служби охорони. Сьогодні ІС-3 стоїть біля центрального входу до Національного військово-історичного музею України. А поряд, на майданчику військової техніки, до уваги перехожих та відвідувачів музею представлено доставлений співробітниками музею із зони АТО 300 мм реактивний снаряд 9М55К від системи залпового вогню «Смерч». Цей снаряд з касетною бойовою частиною був випущений з боку терористів по позиціях сил АТО поблизу с. Дмитрів Ново-Айдарського району Луганської області. Ніс в собі 72 осколково-фугасних елементи (міни) масою 1,76 кг кожний.

Ці експонати є своєрідним вказівником на відкритий майданчик музею, де з військової техніки та інших фронтових артефактів планується відтворити панораму бою. Проект фінансується виключно коштом спонсорської допомоги та пожертвувань громадян.