У Києві відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу україномовних статей «Військова справа у Вікіпедії»
  • опубліковано 2015-02-28

У Києві відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу україномовних статей «Військова справа у Вікіпедії»

Конкурс «Військова справа у Вікіпедії» проходив в україномовному розділі Вікіпедії з 10 листопада до 10 грудня. Статей у Вікіпедії на тему військової справи українською мовою значно менше, аніж англійською чи російською. Конкурс з написання статей у Вікіпедії мав заповнити ці інформаційні прогалини, і зібрав майже 800 статей на цю тематику.

Присутній на церемонії нагородження командир відділення з батальйону «Донбас» Олександр Д. («Чуб») підкреслив важливість відтворення військово-історичної інформації україномовного сектору у Вікіпедії. За його словами, така інформація особливо потрібна людям, що проживають у зоні АТО та бійцям після повернення з полону. Більш того, Вікіпедія, яку редагують тисячі людей, допомагає бійцям оперативною інформацією навіть під час воєнних дій.

Найбільше статей учасники конкурсу написали про військові з’єднання й армії, видатних людей, військові операції, бронетехніку і флот, трохи менше — про артилерію і стрілецьку зброю. Статті на українську тематику стосувались, насамперед, подій на сході України. Зокрема, було створено статті практично про всі батальйони територіальної оборони. Член журі, редактор Вікіпедії Валентина Кодола підкреслила, що це був найбільший на сьогодні в Україні конкурс статей у Вікіпедії.

Цінними призами було нагороджено 5 основних переможців — користувачів з ніками Nickispeaki, Кочергін Роман, Яким, Onyx1423, Sas1975kr. Також були відзначені переможці за конкурсними тижнями та автори найкращих статей, створених у рамках конкурсу, висловлено подяку членам журі.

Переможців та учасників конкурсу привітав Ярослав Тинченко, заступник директора Національного військово-історичного музею України з наукової роботи, український історик і журналіст. Він подякував організаторам та учасникам конкурсу за їх внесок у розвиток україномовного сектору з військової справи всесвітнього інтернет-ресурсу «Вікіпедія» та провів для гостей екскурсію музеєм, зокрема експозицією виставки-реквієму «Герої не вмирають», що стосується воєнних дій на сході країни.