Вручення нагород Міністерства оборони України цивільним помічникам
  • опубліковано 2016-10-18

Вручення нагород Міністерства оборони України цивільним помічникам

Напередодні Нового Року у приміщенні Національного військово-історичного музею України начальник Військово-цивільного співробітництва ЗСУ полковник Олексій Наздрачов відзначив кількох цивільних добровольців. Вони були нагороджені Почесним нагрудним знаком Начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України «За заслуги перед Збройними Силами України».

Кожний з нагороджених, залежно від здібностей, по-своєму допомагав країні у скрутний для неї військовий час.
Передусім, нагородами були відзначені пошуковці, які починаючи з 3-го вересня 2014 року у складі груп цивільно-військового співробітництва та Національного військово-історичного музею України працювали у зоні АТО: розшукували, збирали та вивозили рештки загиблих вояків. Один із них – мешканець м. Ірпінь Валентин Ващук, свого часу брав участь у війні в Афганістані, і його досвід у перші дні роботи групи у спекотному вересні 2014-го став у нагоді пошуковцям групи. Інший з нагороджених – киянин Сергій Білоконь, разом з пошуковцем Ігорем Слюсарем, напевно, найдовше пропрацювали у зоні АТО, збираючи та ексгумовуючи рештки воїнів. Всі вони досі працюють у пошукових групах Національного військово-історичного музею України під керівництвом офіцерів Цивільно-військового співробітництва.
Почесним нагрудним знаком «За заслуги перед Збройними Силами України» було нагороджено засновника та редактора електронного ресурсу «Книга пам`яті полеглих за Україну» (http://memorybook.org.ua) Максима Попова. Попри те, що Максим працює у сфері виробництва та торгівлі, і аж ніяк не пов`язавний з гуманітарними науками, він має щире зацікавлення до історії та медицини. Під час подій на Майдані наприкінці 2013 – на початку 2014 рр. він працював у складі добровольчих медичних загонів. У липні 2014 р. спільно з Національним військово-історичним музеєм України Максим Попов створив сайт, присвячений загиблим у протистоянні на Півдні та Сході українським воїнам. На сьогодні це є найбільш повний інтерактивний ресурс, присвячений полеглим: з фотографіями, розширеними біографіями, посиланнями та коментарями від родин.
Нагороду також дістав співробітник Українського інституту національної пам`яті, керівник Благодійного фонду «Героїка» Павло Подобєд. У 2000-і роки волонтери фонду «Героїка» займались пошуком та відновленням могил вояків Армії Української Народної Республіки. Діяльність організації фінансували небайдужі до новітньої української історії люди. Коли почалась війна, «Героїка» переорієнтувала свою роботу на допомогу Збройним Силам України, а пізніше – родинам загиблих, зокрема – у встановленні пам`ятників та меморіальних дошок. Серед іншого, фонд «Героїка» восени 2014 року надавав посильну допомогу пошуковим групам волонтерів, які працювали у зоні АТО, розшукуючи та вивозячи загиблих українських вояків.