Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки

Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки створений на базі військового містечка № 38 (нині №69), розташованого у центрі м. Луцька, у відповідності з наказом Міністра оборони України від 18.03.1999 р.

Вже 24 червня 2000 року відбулося відкриття експозиції військової техніки на відкритому майданчику. З того моменту йде постійне поповнення експозиції різноманітними зразками бойової техніки, що використовувалась та використовується у військах.

В експозиції на відкритому майданчику представлено зразки військової техніки і озброєння, а саме: авіаційні комплекси, бронетанкова техніка, зенітно-ракетні комплекси, артилерійське озброєння, техніка служб забезпечення тилу Збройних Сил України та техніка військ зв’язку. При музеї працює військово-історична бібліотека.

Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки постійно працює над пошуком і дослідженням військово-історичних пам’яток матеріальної і духовної культури, документальних і речових експонатів, військово-історичних мемуарів, музейної науково-методичної і довідкової літератури.

Виставкові зали музею розділені за тематичними напрямами: “Військова історія Волинсько-Галицької держави”, “Військова історія Волині Литовсько-Польського періоду”, “Військова історія Волині доби козаччини”, “Волинь у війні 1812 року”, “Брусиловський прорив на Волині”, “Волинь у Другій світовій війні”.

У жовтні 2015 року з нагоди Дня захисника України в музеї відкрито експозицію «Волиняни на захисті суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності України в 2013-2015 рр.», що покликана увіковічнити подвиги сучасних героїв. Експозиція об’єднала  чотири тематичні зали, які розкривають різні етапи сучасної боротьби за незалежність України – від початку Революції Гідності до сучасної ситуації на Сході. За сприяння благодійного фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» було здійснено ремонт приміщення, в якому розміщено експозицію.

Окрім оглядових екскурсій і уроків військово-патріотичного виховання «Захист Вітчизни», проводяться тематичні екскурсії, пов’язані з державними святами та військовою історією України. Також для учнів та студентів проводяться заняття з правил евакуації поранених із поля бою за стандартами країн НАТО.

Адреса музею: Волинська обл., м. Луцьк, вул. На Таборищі, 6

Працює з 10.00 до 17.00 щодня

Замовлення екскурсій за телефоном: (03322) 4-00-51

Завідувач Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки

Ткачук Олег Миколайович

тел.: 0332 24-00-51, volmuz46@gmail.com