• опубліковано 2013-11-06
 • Офіційне відкриття виставки “Даєш Київ!”

  6 листопада начальники Генеральних штабів ЗС України генерал-полковник Володимир Замана та Чеської Республіки генерал-лейтенант Петр Павел, який з офіційним візитом перебуває в Україні, взяли участь у відкритті виставки “Даєш Київ!”, присвяченої 70-річчю визволення столиці України від фашистських загарбників у Національному військово-історичному музеї України.

  В урочистому відкритті виставки також взяли участь представники вищих органів державної влади, Міністерства оборони України, Генерального штабу ЗС України, МВС України, Посольства Чеської Республіки в Україні, музейних та наукових установ, ветерани та інші запрошені гості, зокрема, донька генерала армії Миколи Ватутіна Олена.

  Завідувач Національного військово-історичного музею Владислав Таранець ознайомив почесних гостей з експозицією, після чого відбулась урочиста частина.

  Виставка “Даєш Київ!” надає можливість відвідувачу відчути весь героїзм і трагізм цієї події в масштабах історії країни та кожної окремо взятої родини, – відзначив Владислав Таранець.

  Виставка “Даєш Київ!” покликана відобразити у гіперреальності фрагменти Київської наступальної операції по визволенню міста Києва.

  Відвідувачі зможуть ознайомитись з подіями Київської наступальної операції, у ході якої відбулося визволення столиці України – міста Києва. Завдяки інсталяціям сцен форсування ріки, екскурсанти, піднявшись імітованими схилами поблизу Києва, опиняться на місці переправи через р. Дніпро, дізнаються про німецький воєнний порядок у період окупації, який розкриють архівні документи і фотографії та обмундирування солдат і офіцерів ІІІ Рейху. За допомогою гіперреалістичних інсценувань, учасникам екскурсії надано можливість разом із військовими частинами Радянської армії, партизанськими загонами та підпільними партійними організаціями, пройти шляхом визволення головного міста України.

  Створення виставки стало можливим за участі представників Генерального штабу Збройних Сил України, Національного університету оборони України ім. І. Черняховського, Молодіжної громадської організації “Київський клуб “Червона зірка”, Всеукраїнської громадської організації “Союз “Народна пам’ять”, ТОВ “Музей історичних та культурних реліквій родини Шереметьєвих”, Національного музею-заповідника “Битва за Київ у 1943 році” (с. Лютіж), Музею історії м. Києва, Державного архіву Київської області, Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С. Пшеничного, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Професійної школи-студії Алли Чурі та особисто С. Савченка, О. Савченко, А. Топала, Ю. Шемеляка, В. Еверта.

  Виставка “Даєш Київ!” надає можливість відвідувачу відчути весь героїзм і трагізм цієї події в масштабах історії країни та кожної окремо взятої родини.