• опубліковано 2020-08-14
 • Вшанування загиблих вояків-богданівців на Замковій горі

  12 серпня у Києві відбувся спільний захід Національного музею історії України та #НВІМУ, присвячений вшануванню похованих на Замковій горі 103 роки тому козаків І Українського полку імені Богдана Хмельницького.
   
  У братній могилі поховано 16 вояків І-го Українського козацького полку імені гетьмана Богдана Хмельницького, які загинули внаслідок нападу на них російських кірасирів та донських козаків під час відправки першої українізованої військової частини на фронт Першої світової війни. Урочисті похорони козаків-богданівців відбулися 12 серпня 1917 року та були організовані на урядовому рівні. Багатотисячну жалобну процесію очолював голова Центральної Ради Михайло Грушевський. За часів Української революції 1917–1921 років місце поховання богданівців стало для українських патріотів одним із символів боротьби за утвердження державної незалежності України.
   
  Участь у церемонії з боку Національного військово-історичного музею України взяли директор Андрій Ільєнко, старший науковий співробітник Євгеній Шупік, який разом з групою реконструкторів увібрався у однострій, відтворений зі зразків 100-річної давнини, наукові співробітники Дмитро Махтаров та Олексій Салівон, які розгорнули репліку прапору І Українського полку імені Богдана Хмельницького з колекції НВІМУ. Як відбулося вшанування можно побачити завдяки сюжету 5 канал за посиланням https://www.5.ua/kultura/na-zamkovii-hori-vidbulosia-vshanuvannia-bohdanivtsiv-pershykh-zahyblykh-ukrainskykh-heroiv-revoliutsii-1917-221531.html