• опубліковано 2022-01-28
 • У НВІМУ відкрили виставку до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту

  28 січня у #НВІМУ відбулось відкриття виставки "Захистимо пам'ять", приуроченої до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту. Виставка присвячена новим меморіалам та пам’ятним знакам українським євреям і ромам, які стали жертвами націонал-соціалізму в роки Другої світової війни на теренах України, що були встановлені протягом 2015-2019 рр. Вона розповідає про важку і трагічну історію Голокосту на теренах України в роки Другої світової війни та сучасне шанобливе збереження місць масових поховань та вшанування пам’яті жертв Голокосту і геноциду ромів в сучасній Україні.
   
  Захід почався з вітального слова директора музею Андрія Ільєнка та директора Ukrainian Center for Holocaust Studies Анатолія Подольського, який люб'язно взяв на себе роль модератора заходу. Далі слово взяли почесні гості: Пані Катарина Шаупп-Карманн, перший секретар, начальник відділу культури посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні, Пан Йоав Бистрицьки, заступник Посла Ізраїлю в Україні, Пан Антон Дробочич, голова Український інститут національної пам'яті, Пан Йосиф Зісельс, виконавчий співпрезидент Ваад Украина, Пан Борис Забарко, голова Всеукраїнської асоціації євреїв, та Пан Маттіас Ріхтер з єврейської громади Дюссельдорфу (Німеччина), головний рабин Києва Пан Йонатан Бін'ямін Маркович та інші представники українських і міжнародних організацій. Гості наголошували на важливій місії усіх стейкголдерів, що опікуються вшануванням українских євреїв та ромів, які стали жертвами Голокосту.
   
  Команда #НВІМУ дякує усім, хто знайшов час долучитись до відкриття виставки. Запрошуємо усіх бажаючих її відвідати до нашого музею щодня крім понеділка.