• опубліковано 2024-03-02
 • Виставковий проєкт "Херсон: оптика протистояння"

  1 березня 2022 року місто Херсон окупували російські війська. За кілька днів розпочався безпрецендентний у новітній історії України масовий громадянський супротив загарбникам. Події в окупованому Херсоні, мітинги та опір світ побачив очима фотокореспондента медіаплатформи "Вгору" Олександра Корнякова. Його фотографії з херсонських мирних акцій проти російської окупації облетіли відомі світові інформаційні агенції та медіа – Reuters, The Times, The Guardian, BBC, Aljazeera тощо.

  Олександр протягом тривалого часу залишався у окупованому Херсоні і продовжував документувати хід окупації, попри переслідування з боку росіян. Восени 2022 р. найкращі роботи фотографа, зроблені після початку повномасштабного вторгнення і приходу у місто ворогів, побачили жителі Києва, Житомира, Вінниці, Львова, Одеси та інших міст.
   
  Світлини Олександра Корнякова лягли в основу виставкового проєкту Національного військово-історичного музею України під назвою "Херсон: оптика протистояння".

  Запрошуємо вас на відкриття виставки, яке відбудеться у вівторок, 5 березня о 14.00.

  Ви зможете:
   
  – Оглянути фотографії Олександра Корнякова з циклу "Нескорений Херсон" та історичні артефакти, пов'язані з подіями у Херсоні впродовж російської окупації
   
  – Переглянути документальний фільм "Нескорений Херсон", який розповідає про роботу журналістів Медіаплатформи "Вгору" під час окупації міста, з коментарем режисера Устина Данчука.
   
  Вхід вільний за умови попередньої реєстрації.
  Для того, щоб відвідати захід, заповнить форму за посиланням:
  https://forms.gle/5mx9WcZrZm11BUYp7
   
  З додатковими питаннями звертайтесь за телефоном +380732846476 або пишіть на електронну пошту mil_muz@ukr.net.
   
  До зустрічі у НВІМУ!