• опубліковано 2017-07-12
  • Передач решток молодшого лейтенанта Сейтрака Агаджаняна

    12 липня 2017 року в Національному військово-історичному музеї України відбулася церемонія передачі останків молодшого лейтенанта Сейтрака Арутюновича Агаджаняна, який загинув смертю хоробрих у вересні 1941 року в бою за місто Малин Житомирської області. Церемонія походила за участі Посольства Вірменії в Україні, «Союзу вірмен України», пошукових організацій «Вертикаль» і «Цитадель».
    24-річний уродженець села Диг Герусинского району Вірменії, командир стрілецького взводу 253-го стрілецького полку 45-ї стрілецької дивізії молодший лейтенант Агаджанян значився зниклим без вісти понад 75 років. Його поховають на Батьківщині, біля могили матері, яка до своєї останньої години не переставала вірити, що син повернеться...
    Навесні 2017 року неподалік від річки, по якій колись проходив рубіж оборони Києва, металошукач групи пошуковців «Вертикалі» зреагував на сталеву каску – так були виявлені останки кількох військовослужбовців Червоної Армії. Один з них був особою командного складу (слово «офіцер» в СРСР в 1941-му ще було синонімом «контрреволюції»), на це вказували залишки поясного ременя і чобіт. Крім того, при ексгумації тіла були виявлені компас, проржавілий кинджал в шкіряних піхвах і відразу два особистих розпізнавальних знаки. В ході експертизи з'ясувалося, що на пергаментних вкладках в обох «медальйонах смерті» написані особисті дані однієї людини – Сейтрака Агаджаняна, тільки в першому була адреса матері, в другому – адреса дружини.
    На заході були присутніми: надзвичайний і повноважний посол Вірменії в Україні Манукян Андранік Єнокович, виконавчий директор Союзу вірмен України Мкртчян Давид Андраникович, начальник навчально-оздоровчого комплексу – заступник начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна полковник Потєхін Петро Геннадійович, керівник пошукового об'єднання «Вертикаль» Володимир Жарко.