• опубліковано 2018-06-01
 • Відкриття виставки пам’яті Аміни Окуєвої в Національному військово-історичному музеї України

  Сьогодні 1 липня 2018 року у Національному військово-історичному музеї України відбулася урочиста церемонія відкриття виставки пам’яті Аміни Окуєвої, яка віддала життя за Україну, ставши справжнім символом боротьби за волю і справедливість у протистоянні російській агресії.
  Саме завдяки Аміні Окуєвій до музею було передано речі Іси Мунаєва, який загинув під час боїв під Дебальцевим. Без перебільшення можна сказати, що Аміна була другом музею, і берегти пам’ять про неї – буде для нас честю.
  У заході взяли участь мама Аміни Ірина Камінська, народний депутат України, друг Аміни Антон Геращенко, народний депутат України Альона Бабак, заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, начальник Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України полковник Олексій Ноздрачов, видатний режисер та актор Ахтем Сеїтаблаєв, депутат Київради Олеся Пинзеник, бойовий побратим, український політик і громадський активіст Дмитро Булатов, бойовий побратим, командир Аміни по полку «Київ» Сергій Шаповал, журналістка, яка висвітлювала російсько-грузинську війну 1993 року та російсько-чеченську війну 1994-1996 рр. Наталка Чангулі.

  Виставка також присвячена українським добровольцям у кавказьких війнах та кавказьким добровольцям у війні за суверенітет, територіальну цілісність та недоторканність України. 
  В експозиції представлені особисті речі представників УНА-УНСО, які брали участь у грузинсько-абхазькому конфлікті 1992–1993 рр. та першій російсько-чеченській війні 1994–1996 рр., а також речі чеченських та грузинських добровольців, які нині пліч-о-пліч з українцями борються за свободу проти спільного ворога.