• опубліковано 2023-07-14
  • Нарукавні знаки. Національний військово-історичний музей України

    Верховний головнокомандувач Збройних Сил України Президент України Володимир Зеленський зазвичай записує свої традиційні вечірні звернення на тлі нарукавних знаків військових частин. Днями Президент розповів, що патчі йому передають під час поїздок до військ, кожний із них має свою історію, і закликав збирати ці артефакти, як маленькі пам'ятки нашої героїчної історії.
    Авторами більшості нарукавних знаків є художники та дизайнери: розробник державних нагород та офіційної символіки Олекса Руденко, художник Ярослав Павлишинець, архітектор та дизайнер Ігор Павлищинець. Багато з розробок, зокрема, нарукавні знаки Десантно-штурмових військ, знайшли своє остаточне втілення у артистичній обробці дизайнера Олексія Андрющенка. У подальшому над проектами працює команда офіцерів з Центрального управління розвитку супроводження матеріального забезпечення ЗСУ на чолі з начальником відділу впровадження військової символіки полковником Віктором Тимченком. Чималу допомогу у створенні військової символіки відіграє Експертна рада ЦУ РС МР ЗСУ та волонтерська група «Нове військо».
    У середині квітня 2023 р. у Національному військово-історичному музеї України було створено величезну мапу України з позначеними на ній лініями фронту, а також нарукавним знаками основних частин Збройних Сил України. На мапі представлена переважна більшість патчів оперативних командувань, бригад, полків та деяких окремих батальйонів ЗСУ. Вона вже стала головною фотозоною нашого музею.
    Але якщо на ній Ви не знайшли нарукавного знаку своєї частини – передайте нам, і ми обов'язково розмістимо його на мапі, або на вільних панелях поруч.