503-ій окремий батальйон морської піхоти передав до НВІМУ прапор, нарукавний знак та таблицю з символікою своєї частини

503-ій окремий батальйон морської піхоти передав до НВІМУ прапор, нарукавний знак та таблицю з символікою своєї частини

«Якщо наступ – то ми» – гасло 503-го окремого батальйону морської піхоти. Їх називають «Борсуками».
Батальйон сформувався ще у період АТО.
Назву він отримав від свого легендарного комбата – Вадима Сухаревського із позивним «Борсук». Саме йому належать слова: «Морпіх завжди знає, де він знаходиться, морпіх завжди виглядає круто і навіть якщо морпіх не знає, де він знаходиться, він все одно має виглядати круто».
Згодом бійці почали носити на своїх футболках із зображенням суворого і хороброго звіра, який перетворився на символ батальйону. Із 2018 р. місцем їхнього постійного дислокації став Маріуполь.
«Борсуки» завжди знаходяться у тих місцях, де найбільш гаряче, і виконують найскладніші бойові завдання на фронті. 3 червня 2022 р. батальйон було нагороджено почесною відзнакою «За мужність та відвагу».
У 2021 р. на чолі батальйону став майор Павло Сбитов, який загинув у березні 2022 р. під час повномасштабного вторгнення росіян до України.
Нещодавно наш музей передав бойовий прапор бійцям 503-го окремого батальйону морської піхоти. Як зазначив командир: повернення бойового прапора в батальйон – це суттєвий внесок в мотивацію підрозділу.
Натомість військові передали музею прапор, нарукавний знак та таблицю з символікою своєї частини і гаслом. Нарукавний знак отримав своє місце на нашій мапі "Війна за Незалежність України 2022-2023", а прапор і таблиця стануть частиною музейної експозиції.