Козацький полк Міхала Чайковського (Садик-паші)

Козацький полк Міхала Чайковського (Садик-паші)

Українсько-турецьке військове співробітництво має глибокі корені. Сьогодні – це легендарні безпілотники Bayraktar, а півтори сотні років тому – участь у Східній (Кримській війні) 1853-1856 рр. 

Саме у другій половині вересня у Криму розпочалось тривале та криваве протиборство між армією Російської Імперії та англо-франко-турецько-сардинськими військами, які висадились на півострові.  В армії Османської імперії, частини якої розміщувалися на Балканському півострові, у той час існувало унікальне формування – Козацький полк Міхала Чайковського (Садик-паші).

Значний відсоток особового складу полку становили задунайські козаки, а також українці, які служили в армії Російської імперії, проте перейшли на сторону османських військ. 

Сам Чайковський був уродженцем с. Гальчинець на Житомирщині, а помер у маєтку Борки під Козельцем. Завдяки своїм військовим і політичним талантам та цікавій біографії він став легендарною особистістю в українській історії.  У нашому музеї, поруч із безпілотником Bayraktar TB2 знаходиться реконструкція форми одягу 1-го османського козацького полку, а також – малюнки із зображенням бійців цього формування.