5 серпня 2014 року, Збройні Сили України звільнили місто Мар’їнку від російських окупантів

5 серпня 2014 року, Збройні Сили України звільнили місто Мар’їнку від російських окупантів

5 серпня 2014 року, Збройні Сили України звільнили місто Мар’їнку від російських окупантів. Населений пункт знаходиться на підступах до Донецька і має важливе стратегічне значення.
Терористи захопили Мар’їнку 15 липня 2014 р. – після обстрілу з реактивних систем залпового вогню «Град». Підрозділи 51-ї окремої механізованої бригади та добровольчі батальйони пішли на штурм Мар’їнки 4 серпня, і наступного дня повністю звільнили місто від окупантів.
Після повномасштабного вторгнення військ російської федерації 24 лютого 2022 р. прифронтова Мар’їнка перетворилась на арену жорстоких боїв, і нині зруйнована вщент. Проте наші війська не віддають ворогу місто, кожного дня відбиваючи його атаки.
Місто-привид, на яке перетворилась Мар’їнка, колись було щасливим куточком: тут народжувались та виховувались діти, працювали школи, реєструвались шлюби…
Наш музей отримує та зберігає різноманітні артефакти війни. Так, до прикладу - в руїнах Мар’їнки військовий кореспондент Олексій Годзенко знайшов кольорову плівку з фотографіями, і вирішив передати нашому музею, аби ми оцифрували та подивились: що за люди зображені там?
А там – мирне життя, усміхнені люди, пахощі літнього вечору. Все це було зруйноване війною. Чиїсь життя тепер перекреслені канонадою артилерії та вибухами.
Батько Олексія, Дмитро Годзенко (позивний «Годзила») – старший сержант 57-ої окремої мотопіхотної бригади, загинув 31 березня 2016 р. під час мінометного обстрілу під Горлівкою (Донецька обл.). Його життя обірвалось через російських окупантів, так само, як і були зруйновані долі цих людей, зображених на фотографіях.
Будемо вдячні, якщо хтось відгукнеться з тих, хто фігурує на цій віднайденій Олексієм Годзенко плівці.
Оцифрування фото було здійснене Іллею Ковалем в рамках проекту Memory Savers UA.