Артефакти з Іловайська

Артефакти з Іловайська

Традиційно біля Стіни Пам'яті були запалені сотні свічок в пам'ять за кожного хто віддав своє життя в бою за Україну. Національний військово-історичний музей також долучився і запалив свічки пам'яті.
Період Іловайських боїв 2014 р. російсько-української війни залишив особливий відбиток у нашій пам’яті. 29 серпня 2014 р. відбувся прорив українських військових підрозділів з російського оточення під Іловайськом. Загинуло 368 українських військовослужбовців, правоохоронців та добровольців.
Тоді, у спекотні дні вересня 2014 р. співробітники музею брали безпосередню участь у пошуку, вивезенні та ідентифікації полеглих українських воїнів з-під Іловайська.
Пройшло 9 років з того часу. Сьогодні, на знак вшанування усіх загиблих захисників України ми відкрили оновлену експозицію присвячену цим подіям. До неї увійшли унікальні експонати з оригінальною картою Іловайську, речами бійців батальйону «Донбас», 51-ї та 92-ї окремих механізованих бригад, а також документи, які розкривають історію боїв 2014 р.