Унікальні фото про перебування червоних формувань у Києві
  • опубліковано 2018-02-23

Унікальні фото про перебування червоних формувань у Києві

За часів Радянського Союзу 23-го лютого було днем заснування Червоної (потім – Радянської) армії, а також, як тоді казали – «святом справжніх чоловіків». Сьогодні – 100 років з дня, коли, як вважалося у СРСР, було закладено перші формування Червоної армії. Пропонуємо Вам переглянути кілька унікальних фото про перебування червоних формувань у Києві (майже всі зображення – з фондів Центрального державного архіву кінофотофоноархів України ім. Г.С. Пшеничного).

Підписи до фото:

1 – Похорони червоногвардійців та солдатів збільшовичених частин російської армії, які загинули у боях з військами Центральної Ради, лютий 1918 року. Місце події – братське поховання на вул. Грушевського, над яким нині височіє пам`ятник революційному робітникові (з прапором). На задньому плані – Олександро-Невська церква, замість якої тепер стоїть пам`ятник генералу Ватутіну.

2 – Парад червоних військ на Софійській площі, 1923 рік.

3 – Червоні курсанти крокують вул. Володимирською, 1920-і рр.

4 – Червоноармійці 45-ї стрілецької дивізії грають футбол на подвір`ї лікарні на Подолі (на вул. Спаській).

5 – Футбольна команда Київської піхотної школи ім. Героїв Червоного Замоскворіччя, яка дислокувалась у нинішньому приміщенні Міністерства оборони України.

6 – Нарком оборони СРСР К.Ворошилов та інші воєначальники на параді у Києві у 1931 р., Софійська площа.

7 – Приміщення військової школи ім. командарма С.С. Камєнєва, 1934 р. (нині – Військовий ліцей ім. І.Богуна).

8 – Мавзолей Леніна в мініатюрі – червоний куточок в одній з військових частин Української військової округи, 1920-і рр.