Остаточно ідентифіковано ще одного іловайського героя
  • опубліковано 2019-01-30

Остаточно ідентифіковано ще одного іловайського героя

31 січня 2019 р. у с. Широка Дача Широківського району Дніпропетровської обл. відбудеться перепоховання сержанта 17-ї окремої танкової бригади Олега Алексанича http://memorybook.org.ua/1/aleksanich.htm

Він загинув 29 серпня 2014 р., під час виходу з т.зв. Іловайського котла. Зігдно свідчень очевидців, Олег з побратимами їхав у машині "Газель", що супроводжувала броньовану групу 17-ї танкової та 93-ї механізованої бригад, яка рухались убік с. Новокатеринівка з півночі. Неподалік від Новокатеринівки колона потрапила під перехресний вогонь російських танків, броньованих машин та піхоти. Завдяки миттєвій реакції командирів рот, які наказали негайно покинути бойові машини, більшість особового складу встигла вискочити з танків та БМП за лічені секунди до вибухів. Пізніше ця група зі зброєю в руках вийшла з т.зв. Іловайського котла. На жаль, врятувались не всі. Зокрема, важкопораненого Олега товариші витягнули з "Газелі", але подальша його доля була невідома. Саме тому родина кілька років плекала надію, що Алексанич живий (попри те, що експертиза ДНК ще в 2014 р. показала зворотнє). Повторна експертиза, проведена нещодавно, підтвердила дані попередньої: Олег загинув. Сержанта Алексанича 31 серпня 2014 р. було забрано 8-ю медротою та доставлено до моргу м. Запоріжжя.

Через десять днів на місці загибелі Олега працювали пошуковці Місії "Евакуація-200" ("Чорний тюльпан"), які знайшли його паспорт - він був переданий родині. А потому кілька років про остаточну ідентифікацію Олега дбали офіцери Управління цивільно-військового співробітництва та працівники Національного військово-історичного музею України. Приносимо щирі співчуття родині та друзям Олега Алексанича.

На фото: та сама "Газель", в якій був О.Алексанич (скріншот з відео); українські танки та БМП, які рухалися в тій же колоні та були знищені вогнем російських військ (фото Володимира Дорофєєва та Павла Нетьосова).