У Львівському музеї історії релігії у рамках виставки
  • опубліковано 2019-10-11

У Львівському музеї історії релігії у рамках виставки

Зараз у Львівський музей історії релігії триває виставка "Прапор як доля". До уваги відвідувачів речі, що розповідають про учасників АТО/ООС. Активно сприяла підготовці виставки команда #НВІМУ: до Львова відправились близько 250 шевронів підрозділів ЗСУ, добровольчих батальйонів тощо, а також колекція прапорів Катерини Валевської - відомої волонтерки з непростою долею.

Катерина (Світлана) Валевська була членом ради Майдану у Києві, письменницею, волонтеркою. В 2014-му вона започаткувала акцію «Велика українська хода», під час якої відвідала всі обласні центри та більшість невеличких міст України, де проводила виставку синьо-жовтих прапорів із написаними на них побажаннями українським військовим та Україні.

Своєю акцією вона хотіла обєднати українців, донести, що наша сила - в єдності. Майже в кожній області вона відвідувала цвинтарі, на яких поховано героїв Небесної сотні та загиблих в АТО, поповнювала колекцію прапорів, пройшла з ними прифронтові містечка та села, а також побувала в гарячих точках.

Катерина Валевська померла 27 червня 2018 року. Нещодавно друзі і син жінки передали співробітникам НВІМУ прапори, які використовувались під час акції. Саме їх можуть побачити гості виставки до 11 листопада включно.