Один рік Залі Пам'яті
  • опубліковано 2019-10-14

Один рік Залі Пам'яті

14 жовтня виповнюється рік одній з найважливіших традицій, які започатковані нещодавно в українському війську - у День Захисника України, 14 жовтня 2018 року, відкрила свої двері Зала Пам'яті. Меморіальний комплекс для вшанування загиблих українських воїнів, який увібрав у себе провідний західний досвід комеморативної діяльності, не має аналогів у Східній Європі. Тисячі громадян стали гостями Зали - серед них і родичі та друзі загиблих, які на власні очі переконуються, що пам'ять про любимих та їхні жертви, покладені на алтар збереження української державності, живе і буде жити. Починаючи з серпня 2019 року крім військовослужбовців ЗСУ тут звучать імена загиблих і у складі інших силових структур. Станом на 1 серпня в обох Книгах Пам'яті імена 3067 героїв, які віддали за Україну найдорожче!

Зала Пам'яті стала особливим проектом для нашого музею - задовго до відкриття меморіального комплексу наша команда зробила колосальну роботу із інформаційного наповнення та художнього оформлення. Зокрема співробітниками музею було запропоновано кілька проектів внутрішнього оформлення Зали, підготовлено таблички з іменами загиблих за роками в алфавітному порядку, що розміщені на стінах меморіалу, і створено вже дві редакції «Книгу Пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України». На унікальних світлинах нижче - робота оздоблення зали, яка проводилась напередодні відкриття. Руками наших музейників та військовослужбовців зала набула того вигляду, у якому вона прийняла величезну кількість гостей та сотні іноземних делегацій друзів і союзників України.

У Меморіальному комплексі немає вихідних - Зала відкрита 365 днів на рік. Якщо завітаєте туди, то вас обов'язково зустріне співробітник #НВІМУ, який розповість вам про це унікальне місце. Вже 365 днів наша команда, Міністерство оборони УкраїниВійськове телебачення України та інші небайдужі роблять усе, щоб пам'ять про захисників України жила вічно - і так триватиме надалі!

З важливою річницею вас! Слава Україні!