Заходи з нагоду 102-річчя визначних битв Радянсько-української війни 1917-1918 рр. у НВІМУ
  • опубліковано 2020-01-29

Заходи з нагоду 102-річчя визначних битв Радянсько-української війни 1917-1918 рр. у НВІМУ

Кінець січня - доба річниць визначних битв Першої російсько-української війни (1917-1918). Українська НароднаРеспубліка мала боронити себе від агресії Радянської Росії, яка намагалась подати свої дії як "заходи Українського соціалістичного уряду".

102-річчя боїв на заводі "Арсенал", коли українським військом і підрозділами вільного козацтва був придушений небезпечний виступ більшовиків у Києві, традиційно відзначався військово-історичною реконструкцією у центрі столиці. Учасником її став і старший науковий співробітник Національного військово-історичного музею України Євгеній Шупік у складі ВІК "Повстанець", відтворюючи український підрозділ Січових стрільців.

29 січня філія #НВІМУ Меморіальний комплекс Пам'яті Героїв Крут приймала урочистості з нагоди 102-ї річниці знаменитого бою. Одне з найбільш важливих місць пам'яті пов'язаних з Визвольними змаганнями 1917-1921 рр. відвідали понад 3 тис. громадян. Окрім відвідин офіційної церемонії, гості мали змогу безкоштовно оглянути експозицію музею, прослухати лекцію старшого наукового співробітника НВІМУ Є.Шупіка про бій, організацію, спорядження і озброєння його учасників. Військові реконструктори "оживляли" музейні локації та зробили кількасот фото з гостями та учасниками заходу! Дякуємо Дмитрий Ефремов та Владислав Садовий за участь.