Башти російської бойової машини десанту БМД-4М
  • опубліковано 2022-05-22

Башти російської бойової машини десанту БМД-4М

Башти російської бойової машини десанту БМД-4М (імовірно зі складу 31-ї окремої десантно-штурмової бригади Повітряно-десантних військ Збройних сил Російської Федерації), знищеної у боях за Гостомель.

Башти російської БМД-4М були доставлені з Гостомеля. Башта є частиною бойового модуля «Бахча-У», який може встановлюватися на легку бронетехніку.
«Бахча-У» — російський універсальний бойовий модуль (башта з комплексом озброєння), призначений для установки на бойові машини, такі як БМП-2, БМП-3, БТР-90, БМД-4М.

Озброєння:

  • 100 мм гармата-пускова установка 2А70 (боєкомплект 4 керовані ракети 9М117М1-З «Аркан» та 34  осколково-фугасних снаряди)
  • 30 мм автоматична гармата 2А72 (боєкомплект 500 пострілів)
  • 7,62 мм кулемет ПКТМ (боєкомплект 2000 патронів)

Система управління вогнем добова автоматична. Приціл навідника з візирним, тепловізіонним, далекомірним каналами і каналом наведення керованих ракет. Приціл командира панорамний, з телевізійним і далекомірним каналами. Модуль оснащений системою вимірювання координат, що забезпечує ведення стрільби з закритих вогневих позицій

БМД-4М (Бойова Машина Десанту-4 модернізована) — російська бойова гусенична плаваюча машина, призначена для транспортування особового складу повітрянодесантних військ, підвищення його мобільності, озброєності і захищеності на полі бою. Авіадесантується парашутним, парашутно-реактивним або посадочним способом. Екіпаж складається з 3 членів екіпажу та 5 десантників.

Розроблена в РФ на початку 2000-х років на заміну радянській БМД-3 бойова машина десанту БМД-4 не була запущена у масове виробництво, проект неодноразово заморожувався через економічні чинники та нарікання військових. З рештою, доопрацьована та уніфікована у ряді вузлів та елементів з БМП-3 десантна машина отримала назву БМД-4М. Перші 17 серійних БМД-4М були поставлені Міністерству оборони РФ у 2015 році, а офіційно машина була прийнята на озброєння Збройних Сил Росії у квітні 2016-го. Згідно даних The Military Balance, армія РФ станом на 2022 рік мала 351 БМД-4М. Ці машини активно застосовуються російською стороною під час повномасштабного вторгнення в Україну, захоплені одиниці після огляду та ремонту переходять на службу до українських військових
Серійний випуск БМД-4М ("Об'єкт 960М") здійснюється АТ "Волгоградський тракторний завод".