Рештки бойової машини десанту БМД-4М
  • опубліковано 2022-05-27

Рештки бойової машини десанту БМД-4М

Рештки бойової машини десанту БМД-4М зі складу 31-ї окремої гвардійської десантно-штурмової бригади Повітряно-десантних військ Збройних сил Російської Федерації.

БМД-4М (Бойова Машина Десанту-4 модернізована) — російська бойова гусенична плаваюча машина, призначена для транспортування особового складу повітрянодесантних військ, підвищення його мобільності, озброєності і захищеності на полі бою. Авіадесантується парашутним, парашутно-реактивним або посадочним способом. Екіпаж складається з 3 членів екіпажу та 5 десантників.

Розроблена в РФ на початку 2000-х років на заміну радянській БМД-3 бойова машина десанту БМД-4 не була запущена у масове виробництво, проект неодноразово заморожувався через економічні чинники та нарікання військових. З рештою, доопрацьована та уніфікована у ряді вузлів та елементів з БМП-3 десантна машина отримала назву БМД-4М. Перші 17 серійних БМД-4М були поставлені Міністерству оборони РФ у 2015 році, а офіційно машина була прийнята на озброєння Збройних Сил Росії у квітні 2016-го. Згідно даних The Military Balance, армія РФ станом на 2022 рік мала 351 БМД-4М. Ці машини активно застосовуються російською стороною під час повномасштабного вторгнення в Україну, захоплені одиниці після огляду та ремонту переходять на службу до українських військових
Серійний випуск БМД-4М ("Об'єкт 960М") здійснюється АТ "Волгоградський тракторний завод".

На броні даного екземпляру видно розпізнавальний знак 31-ї окремої гвардійської десантно-штурмової бригади Повітряно-десантних військ Збройних сил Російської Федерації. В 2014 році підрозділи бригади брали участь в боях під Іловайськом. В 2017 році бригада була переозброєна на БМД-4 та БТР-МД. В 2022 році бригада брала участь у повномасштабному вторгненні Росії в Україну та вела бойові дії в районі Києва, де зазнала великих втрат.