Бронеавтомобіль підвищеної захищеності КамАЗ-63968
  • опубліковано 2022-06-05

Бронеавтомобіль підвищеної захищеності КамАЗ-63968

КамАЗ-63968 «Тайфун-К» — універсальний броньований автомобіль підвищеної захищеності на оригінальному шасі. Належить до машин класу MRAP (захищені від мін та засідок). Є частиною сімейства бронеавтомобілів «Тайфун».
Бронемашина була створена після затвердження Концепції розвитку військової автомобільної техніки Збройних Сил Російської Федерації на період до 2020 року, в якій намічено виробництво автотехніки на основі уніфікованих сімейств.
На всі «Тайфуни» можна монтувати кулеметний модуль. Захист – комбінований, виконаний із металу і кераміки, він забеспечує 4-й клас захисту. Периметр MRAP забеспечен відеокамерами, які дозволяють моніторити навколишнє середовище прямо із транспортного відсіку або кабіни. Всі машини сімейства «Тайфун» мають три або ж чотири вісну систему.
КамАЗ-63968 «Тайфун» витримує підрив 8 кг тротила під любою частиною автомобіля. Захист комбінований – сталь і кераміка, броня може витримувати кулю калибру 14,5 мм з кулемета КПВТ, а також бронебійну 7,62-мм кулю Б-32 із СВД. В той самий час є думка що захист "Тайфун-К" може протистояти більшим загрозам, які були окреслені на одній з платформ на досвіді Війни в Сирії. Кабіна машини захищена посиленою бронею. Передбачено також установка захисту на лобове скло. За наявною информацією, броня дає захист особового складу від 30-мм снарядів. "Тайфун-К" може протистояти РПГ. Від цих загроз машину можуть врятувати спеціальні навесні елементи, які надійно захищають екіпаж від кумулятивних струй. Вони являють собою решітки і полімерні мати, рівномірно встановлені периметром корпусу.

«Тайфун-К» стоїть на оснащенні саперів, військової поліції, військової розвідки та частин спеціального призначення. Станом на 2021 рік на оснащенні російських військ було близько 330 машин сімейства "Тайфун".

В Музеї представлено два екземпляри даної бойової техніки.
Екземпляр, представлений на Михайлівській площі в Києві було знищено в складі колони російської бронетехніки в березні 2022 року в районі міста Тростянець Сумської області.
Екземпляр, представлений в Музеї Ракетних Військ Спеціального Призначення був знищений в районі села Чорнобаївка Херсонської області.