Самохідна дивізійна гаубиця
  • опубліковано 2022-06-06

Самохідна дивізійна гаубиця "Мста-С"

2С19 «Мста-С» (індекс ГБТУ — об'єкт 316, за класифікацією НАТО — M1990 «Farm») — радянська і російська 152-мм дивізійна самохідна гаубиця. Розроблена на Уральському заводі транспортного машинобудування. Головний конструктор САУ — Ю. В. Томашов, 152-мм гармата 2А64 — Г. І. Сергєєв.
САУ 2С19 призначена для знищення тактичних ядерних засобів, артилерійських і мінометних батарей, танків та іншої броньованої техніки, протитанкових засобів, живої сили, засобів ППО і ПРО, пунктів управління, а також для руйнування польових фортифікаційних споруд та перешкоджання маневрам резервів противника в глибині його оборони.
Може вести вогонь по спостережуваних і неспостережуваних цілях із закритих позицій і прямим наведенням, включаючи роботу в гірських умовах.
При стрільбі використовуються як постріли з боєукладання, так і при подачі з ґрунту.
В 1989 році нова самохідна гаубиця 2С19 «Мста-С» була прийнята на озброєння артилерійських полків мотострілецьких і танкових дивізій Радянської армії.
Вперше була представлена широкому загалу на авіасалоні в місті Жуковському в серпні 1992 року.

В російській армії самохідна гаубиця 2С19 надходить на озброєння артилерійських полків танкових та мотострілецьких дивізій сухопутних військ, а також окремих артилерійських дивізіонів у складі окремих танкових та мотострілецьких бригад на заміну 152-мм гаубицям 2С3 "Акація". Самохідні гаубиці 2С19 зведені до артилерійських комплексів. Кожен артилерійський комплекс включає до чотирьох артилерійських батарей. Кожна батарея може включати до 8 САУ 2С19, а також по одній командно-спостережній машині командира батареї і машині старшого офіцера батареї.