У Полтавській філії музею відбулась урочиста церемонія спецпогашення пощтової марки «Літак Мрія»
  • опубліковано 2022-06-29

У Полтавській філії музею відбулась урочиста церемонія спецпогашення пощтової марки «Літак Мрія»

Спільний захід було організовано до Дня Конституції України за ініціативи керівництва Полтавської обласної військової адміністрації, Полтавської обласної ради, Полтавської дирекції Акціонерного товариства «Укрпошта» а також активного сприяння дирекції Національного військово-історичного музею України.

"Нелюдській люті та цинізму російських вбивць українська нація та її Збройні Сили з першого дня ворожого вторгнення   протиставляють високий моральний дух, бойову виучку та незламну віру у перемогу", – зазначив директор Національного військово-історичного музею Андрій Ільєнко, – Саме тому урочистий захід спецпогашення марки «Літак Мрія» ми ініціювали в одне з найвеличніших свят нашої держави – День Конституції. І особливого забарвлення заходу надає саме той факт, що «Літак Мрія» отримує нове життя у авіаційному середовищі, хоча і музейному".

Перед тим, як надати слово почесним гостям, присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв кривавої війни та українських воїнів, які віддали життя за незалежність Батьківщини. По тому відбулась і сама процедура спеціального погашення поштової марки «Літак Мрія», у якій прийняли участь начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін, директор Полтавської дирекції Акціонерного товариства «Укрпошта» Юрій Набасов, директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олександр Супруненко та завідувач філії НВІМУ – музею важкої бомбардувальної авіації Віктор Дейнега. Формат заходу органічно доповнила і передача нових експонатів російсько-української війни, до переліку яких якої увійшли елементи оснащення, документів та озброєння армії окупантів. Презентували артефакти провели воїни-захисники 116-ї окремої бригади територіальної оборони, які розповіли про героїчне протистояння та мужність полтавців у боротьбі з московітами.

"Ми віримо, що музеї України стануть не тільки місцем збереження експонатів та невмирущої пам’яті про подвиг українського народу у цій страшній війні, а й місцем величезної сили духу та героїчних  традицій наших захисників усіх поколінь", – підкреслив на завершення заходу завідувач філії НВІМУ полковник запасу Віктор Дейнега.