150 років від народження Миколи Міхновського
  • опубліковано 2023-03-31

150 років від народження Миколи Міхновського

Сьогодні виповнюється 150 років від народження громадського діяча, публіциста, першого радикального українського націоналіста Миколи Міхновського. Він також був серед організаторів нашого війська у той час, коли цю ідею вважали шкідливою.
Навесні 1917 року Центральна Рада ще бачила Україну автономією в складі Росії. На фронтах Першої світової українці у складі російськоі армії мали воювати проти українців в одностроях Австро-Угорської монархії.
 
Російські штаби опиралися створенню українських військових частин. Однак у квітні 1917 року представники Українського військового клубу імені гетьмана Полуботка на чолі з Міхновським загітували призовників, зібраних на етапно-розподільному пункті в Києві, створити 1-й Український козацький полк імені гетьмана Богдана Хмельницького. Російському командуванню та Центральній Раді довелося з цим змиритися.
 
2017 року почесне найменування на честь 1-го Українського полку отримав Окремий полк Президента України. Військовослужбовці цієі частини з 2014 року виконували бойові задачі в Донецькій та Луганській областях. Нині підрозділи Окремоі Президентськоі бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького також воюють на Сході України. Влітку 2022 року офіцерами цієї частини нашому музею було передано кілька цінних експонатів, здобутих у боях під час звільнення північних районів Харківщини.
 
У нашому музеї зберігається репліка прапора 1-го Українського козацького полку ім. Богдана Хмельницького. У 2018 році почесна варта з цим прапором відкривала парад на честь Дня Незалежності України.