День пам'яті Героїв Небесної Сотні
  • опубліковано 2023-02-20

День пам'яті Героїв Небесної Сотні

Цього дня, 20 лютого 2014 року, історія України зробила драматичний поворот. Наступ активістів Майдану по вулиці Інститутський був зупинений барикадою, з якої бійці міліційного спецпідрозділу «Беркут» вели прицільний вогонь по людях, що не мали вогнепальної зброї. Офіційні дані кажуть про 48 загиблих і 80 поранених.

Наступного дня президент Янукович підписав з лідерами опозиції «Угоду про врегулювання кризи», але жодна сторона не приступила до її виконання. Янукович готувався до втечі, активісти готувалися штурмувати парламентський квартал, Росія – захоплювати Крим. 20.02.2014 вказане як дата початку операції на відомчій медалі Міністерства оборони РФ «За возвращение Крыма». Далі буде війна.

Присвячену Майдану експозицію ви можете побачити на третьому поверсі Національного військово-історичного музею. Ці експонати були зібрані нашими співробітниками у ті самі драматичні дні лютого 2014 року. Передусім - під стінами НВІМУ, на Кріпосному провулку, та у фойє Центрального будинку офіцерів ЗСУ, де знаходився пункт допомоги постраждалим