Відкриття виставки «Заповіт безсмертя», приуроченої до 73-ої річниці визволення міста Києва від німецької окупації
  • опубліковано 2016-11-04

Відкриття виставки «Заповіт безсмертя», приуроченої до 73-ої річниці визволення міста Києва від німецької окупації

Операція з визволення столиці України була частиною однієї з найвеличніших битв Другої світової війни – битви за Дніпро. Саме на берегах Дніпра було остаточно завершено корінний перелом у війні на Східному фронті.

Битва за Дніпро є рідкісним явищем в історії воєн за масштабністю та швидкістю форсування широкої водної перешкоди при запеклому опорі противника. За мужність і героїзм, виявлені в боях з форсування Дніпра, захоплення, утримання та розширення плацдармів на його правому березі, 2438 бійців, офіцерів і генералів Червоної Армії були удостоєні звання Героя Радянського Союзу. Саме з визволення Києва 6 листопада 2016 року почалось невпинне вигнання ворога з території Правобережної України. Героїчний подвиг захисників і визволителів Вітчизни в роки Другої світової війни є особливим надихаючим прикладом для сучасного та прийдешніх поколінь.

На виставці представлені предмети військової форми одягу Червоної Армії та Вермахту, зразки стрілецької зброї, фотографії, архівні документи та матеріали.