Національний військово-історичний музей України вітає вас з Днем Конституції
  • опубліковано 2023-06-28

Національний військово-історичний музей України вітає вас з Днем Конституції

Національний військово-історичний музей України вітає вас з Днем Конституції. Війна надала цій даті особливої важливості. Українцям зі зброєю в руках доводиться захищати можливість жити за правилами, які вони пишуть собі самі.
У музеї зберігається унікальна серія портретів гетьманів, виконана наприкінці 1930-х років ветераном армії УНР, геральдистом Миколою Битинським. Одна з робіт зображує Пилика Орлика. 1710 року в Бендерах його вибрали гетьманом козаки, змушені покинути батьківщину після Полтавської битви.
Свою політичну програму Орлик презентував у «Договорах і Постановленнях Прав і вольностей Війська Запорозького». В угоді між гетьманом і козаками закріплювалися основи державного устрою, розподіл повноважень між гілками влади, права та обов’язки станів.
«Сучасна історія держави починається з її конституції. У вісімнадцятому столітті кілька країн отримали свої конституції: Сполучені Штати у 1787-1789 роках, Франція та Польща у 1791 році. Україна лідирує в цьому відношенні...» – писав видатний історик Омелян Пріцак.
Нашій Конституції сьогодні виповнюється 27 років, і водночас їй понад 300.
Зі святом!