Полковник Ігор Бедзай
  • опубліковано 2023-07-12

Полковник Ігор Бедзай

Минулої п’ятниці у нашому музею іноземним військовим аташе було показано документальний фільм «Битва за Зміїний. Море». У ньому йдеться про один з етапів звільнення острова – висадку груп спецпризначенців 7 травня 2022 року. Під час цієї операції загинув легендарний морський льотчик – полковник Ігор Бедзай. Посмертно йому було присвоєно звання Героя України.
Але уславився полковник Бедзай ще 2014 року, коли очолив 10 Сакську морську авіаційну бригаду, що нині названа його ім‘ям. Бригада, до складу якої входила вся авіація Військово-морських сил ЗСУ, дислокувалася у Криму. 2 березня 2014 року всі справні літаки та гелікоптери на очах спантеличених «зелених чоловічків» і зрадників злетіли у небо та взяли курс на Очаків.
Тоді, у 2014-му, Ігор Бедзай не став ані Героєм України, ані генералом, ані народним депутатом. Про подвиг з порятунку морської авіації країна дізналась лише за кілька місяців. Бедзай та його побратими продовжили бойову роботу в АТО/ООС, потім відбивали широкомасштабне вторгнення російської федерації. Нині речі Героя України полковника Ігоря Бедзая завдяки його дружині Юлії Вікторівні можна побачити в експозиції НВІМУ.