Музей уклав угоду про співпрацю з «Центром цифрової історії» та організацією SUCHO - Saving Ukrainian Cultural Heritage
  • опубліковано 2023-07-19

Музей уклав угоду про співпрацю з «Центром цифрової історії» та організацією SUCHO - Saving Ukrainian Cultural Heritage

Наш музей уклав угоду про співпрацю з «Центром цифрової історії» та організацією SUCHO - Saving Ukrainian Cultural Heritage Online. Згідно цієї угоди, у НВІМУ протягом півроку працюватиме студент-стажист, який буде знайомиться з усіма аспектами музейної справи та сприятиме у діджиталізації музейних колекцій з допомогою обладнання, наданого партерами у рамках проєкту Memory Savers UA.
Цей проект відкриває широкі можливості з упорядкування цифрових архівів, які накопичились у НВІМУ. Це – цікаві історичні матеріали, які у цифровому вигляді були зібрані напередодні широкомасштабного вторгнення російської федерації, але так і не використані. Зараз головна мета працівників НВІМУ – створення та розвиток експозицій, присвячених відсічі російської збройної агресії та перемозі над ворогом.
Перша робота, покладена на стажера Illya Koval, студента історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка – упорядкування цифрових документів, які у лютому 2022 р. вдалось сфотографувати нашому співробітнику Дмитру Махтарову у військовому архіві (Austrian State Archivers) у м. Відень (Австрія).
Останнім днем роботи Дмитра в архіві стало 24 лютого, потім він терміново повертався додому, аби взяти участь в евакуації найбільш цінних експонатів НВІМУ та захисті від нападників столиці України.
Відзняті Дмитром документи є частиною великого архівного масиву, в якому зафіксовано розташування військових кладовищ часів Першої світової війни на території України. Передусім, на Волині та Поділлі, але також і в центральній частині України це поховання полонених, а також вояків, які загинули у боях з більшовиками у 1918 році.
Копіювання документів здійснювалось у рамках проекту, започаткованого спільно з посольством Словаччини в Україні, з пошуку поховань солдатів словацької та української національності австро-угорської армії.
На превеликий жаль, через вторгнення російських військ цей проект було тимчасово припинено.
І ось зараз Ілля розбирає мапи та фотографії, схеми кладовищ та облікові картки загиблих вояків, аби в подальшому ми мали змогу ідентифікувати місця цих військових некрополів на нашій території.