Фрагмент БПЛА Shahed-136/М214 Герань-2
  • опубліковано 2023-09-13

Фрагмент БПЛА Shahed-136/М214 Герань-2

13 вересня 2022 р. з’явилися перші повідомлення про збиття воїнами ЗСУ іранських дронів “Shahed-136”. Ймовірно дрон було вражено напередодні – 12 вересня, в районі Куп’янська (Харківська обл.).
Напис на залишках стверджував буцімто це «М214 Герань-2», а ніякий не «Shahed». Проте детальний аналіз «начинки» показав, що БПЛА мав іранське походження.
⁉️ Чому ж росіяни, за старою звичкою, знову не назвали речі своїми іменами?
▪️ Уряд Ірану офіційно заперечував факт поставки свого озброєння рф. Відповідно військово-промисловий комплекс держави-аргесора вирішив внести модифікації до «Shahed-136», які б дозволили видавати закордонні БпЛА за зброю російського виробництва. Так «мопеди» отримали нову систему супутникової навігації: замість американської GPS на них з’явився російський «аналоговнєт» ГЛОНАСС.
Зазвичай такі дрони виробляють із дешевого матеріалу, в якості більш дешевого аналогу ракети або іншого снаряду там, де це можливо. Нажаль, від цього вони безпечнішими не стають - "шахеди" і зараз продовжують атакувати цивільне населення України та завдавати шкоду її інфраструктурі. Проте усі воєнні злочини росії зафіксовані, а держава-терорист обов'язково буде нести за них відповідальність.
 
Фото: Залишки БпЛА «Shahed-136», які знаходяться в експозиції НВІМУ присвяченій повномасштабному вторгненню рф до України.