Реконструкція однострою дивізії Сірожупанників
  • опубліковано 2023-09-04

Реконструкція однострою дивізії Сірожупанників

Сірожупанники – військове формування Української армії у 1918-1921 рр., яке відзначилось у боях за незалежність нашої держави. Його офіційна назва – 1-ша козацько-стрілецькою дивізія, створена протягом весни-літа 1918 р. на території Австро-Угорщини з полонених українців, які служили в армії Російської імперії, проте були прихильниками незалежності України. Згодом вони стали одним із військових формувань Української держави.
 
Коли ця дивізія прибула до столиці України, гетьман Павло Скоропадський провів парад, світлини якого збереглись до нашого часу.
Досі не було достеменно зрозуміло, де саме та коли відбувався цей парад. Завдяки київській пресі того часу вдалось встановити, що він пройшов 2 вересня 1918 р. на Катерининській вулиці. Нині це – Липська, яка знаходиться у кількох сотнях метрів від нашого музею .
???? На одній зі світлин параду, де гетьман Павло Скоропадський обходить стрій сірожурпанників, у далечині видно собор Олександра Невського в місті Києві (збудований на території сучасного Маріїнського парку, знищений більшовиками в середині 30-х років).
 
????Запрошуємо завітати до нашого музею, де в експозиції знаходиться реконструкція форми одягу сірожупанників, а також ще кілька цікавих світлин періоду їхнього перебування у Києві.