Сьогодні 9 років тому відбувся перший танковий бій російсько-української війни
  • опубліковано 2023-08-12

Сьогодні 9 років тому відбувся перший танковий бій російсько-української війни

На третьому поверсі нашого музею знаходиться меморіальна вітрина, присвячена воїнам 30-ї окремої механізованої бригади. Саме вони вступили у перший зустрічний танковий бій із супротивником у російсько-українській війні.
12 серпня 2014 р. опорний пункт Збройних Сил України, який знаходився біля смт. Нікіфорове Донецької області, атакувало три російських танки Т-72. Проти них вийшов один український танк Т-64 на чолі зі старшим лейтенантом Артемом Абрамовичем та бійцями 30-ї окремої механізованої бригади, які перебували на цій ділянці фронту.
Під час бою українським військовим вдалось знищити два російських танки. Але, на жаль, героїчний екіпаж Т-64 на чолі з Артемом Абрамовичем загинув, зіштовхнувшись «лоб до лоба» з ворожим танком.
Тіла танкістів, а також їхніх побратимів з 30-ї окремої механізованої бригади були знайдені у жовтні 2014 р. пошуковою групою «Евакуація-200» («Чорний тюльпан»), створеною на базі нашого музею. Пізніше за участі наукових співробітників відбулась ідентифікація та перепоховання загиблих героїв.