презентація «Книги пам’яті»
  • опубліковано 2016-08-22

презентація «Книги пам’яті»

22-го серпня 2016 року у Національному військово-історичному музеї України відбулась презентація 1-го тому «Книги пам`яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули, захищаючи суверенітет, територіальну цілісність та недоторканість України». До першої  книги ввійшли біографічні довідки про полеглих офіцерів, сержантів та солдатів – уродженців Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської та Закарпатської областей. У подальших томах (а їх заплановано ще два) планується розмістити біографії та матеріали про загиблих мешканців з інших областей.

Ця книга, якій не має аналогів, була видана за ініціативою Міністра оборони України генерала армії С.Т. Полторака. Над упорядкуванням книги працювали співробітники Національного військово-історичного музею України та волонтери сайту «Книга пам`яті полеглих за Україну» (http://memorybook.org.ua).

На презентації 1-го тому приїхали батьки загиблих: Героя України, підполковника 3-го окремого полку спеціального призначення Юрія Коваленка, капітана 30-ї окремої механізованої бригади Артема Абрамовича, старшого солдата 95-ї окремої аеромобільної бригади Максима Добрянського, родини інших військовослужбовців Збройних Сил та Національної гвардії України.

Презентацію «Книгу пам`яті» розпочав заступник Міністра оборони України з питань євроінтеграції Ігор Долгов.  З чуйною промовою перед батьками загиблих та гостями також виступили директор Департаменту військової науки, освіти, соціальної та гуманітарної політики полковник Микола Садовський та начальник управління Цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України полковник Олексій Ноздрачов. Капелан 30-ї окремої механізованої бригади отець Сергій поділився спогадами про загиблих бійців з його частини – уродженців Житомирської та Волинської областей, яких він знав при житті та проводжав в останній шлях.

Презентацію «Книги пам`яті» планується провести у Вінниці, Луцьку, Дніпропетровську, Житомирі, Ужгороді та у кількох містах Донецької області. Згідно розпорядження заступника Міністра оборони України з питань євроінтеграції Ігоря Долгова, це видання має бути безкоштовно передано кожній родині загиблого героя, яка звернеться до музею, або прийде на презентацію.

Більше інформації та фото на сторінці Facebook: https://www.facebook.com/nvimu/posts/542518349274546