Поповнення фонду прапорів НВІМУ
  • опубліковано 2023-10-10

Поповнення фонду прапорів НВІМУ

Цей прапор – символ дружби між військовими Збройних Сил України та Збройних Сил Греції. Нещодавно він став одним із експонатів Національного військово-історичного музею України і поповнив нашу колекцію стягів, яка складається з майже 900 одиниць і в найближчому майбутньому буде представлена широкому загалу.
 
Розповімо історію цього грецького прапора.
З 27 червня по 6 липня 2023 року військовослужбовці Збройних Сил України та їх сім’ї, а також родини загиблих військовослужбовців проходили реабілітацію на базі відпочинку в місті Ксілаган Грецької Республіки. У цей час українці були запрошені на зустріч з Командуванням Сухопутних військ Грецької Республіки. На знак поваги та вдячності військовослужбовці обмінялися національними прапорами та сувенірами. Представнику Сухопутних військ Грецької Республіки вручили Державний Прапор України з автографом Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного.
 
«ΙΣΤΑΜΕΘΑ ΑΓΡΥΠΝΟΙ» («Ми пильні») – гасло грецької 29-ої механізованої піхотної бригади «Pogradec», яка також брала участь у зустрічі із українськими військовими. Воно символізує їхню постійну готовність захищати Елладу.