140-річчя з Дня Народження генерала-хорунжого армії УНР Марка Безручка
  • опубліковано 2023-10-31

140-річчя з Дня Народження генерала-хорунжого армії УНР Марка Безручка

31 жовтня 1883 р. народився генерал-хорунжий армії УНР Марко Безручко. Він уславився героїчною обороною фортеці Замостя в серпні 1920 року від червоної кінноти Будьонного, чим фактично врятував Польщу, а разом із нею — і всю Східну Європу від більшовицької навали.
???????? Указом Президента України Володимира Зеленського від 24 серпня 2022 року його ім’я було присвоєно 110-ій окремій механізованій бригаді Збройних Сил України.
Ця бригада понад рік героїчно боронить Авдіївку в Донецькій області. А реактивно-артилерійський дивізіон бригади взяв участь в епічному розгромі колон російської військової техніки на переправі річки Сіверський Донець під Білогорівкою у травні 2022 р.
???? У 1990-х рр. прийомна донька генерала-хорунжого Галина Змієнко-Сенишин передала картину відомого українського художника Леоніда Перфецького «6-та Січова дивізія у Станіславові» із зображенням Марка Безручка до нашого музею.
Детальніше про патрона 110-ої окремої механізованої бригади ви зможете дізнатися зі статті заступника директора з наукової роботи нашого музею Ярослава Тинченка. Лінк