Проєкт
  • опубліковано 2024-01-26

Проєкт

???????? Наприкінці минулого року практикант нашого музею Ілля Коваль завершив своє стажування в рамках проєкту Memory Savers UA – ініціативі, спрямованої на підтримку музеїв, їх працівників та молодих людей, які цікавляться кар’єрою в музейній сфері
Проєкт був реалізований Центр цифрової історії / Center of Digital History та Saving Ukrainian Cultural Heritage Online і фінансувався з коштів Фонду EVZ (“Пам’ять, відповідальність, майбутнє”, Берлін, Німеччина).

???? Програма надала можливість 20 студентам працювати у 20 центральних регіональних музеях України протягом 6 місяців та отримати перший досвід музейної роботи у сфері цифровізації зібрань, створити самостійні проєкти, а також пройти навчання на освітній онлайн-програмі з оцифрування та сучасної музейної роботи.

???? В ході практики студенти створили власний міні-проєкт "Victory Victims", покликаний переосмислити пост-досвід Другої світової війни, реактуалізований сучасною російсько-українською війною. В результаті був розроблений сайт із онлайн-виставками фондових матеріалів музеїв, в яких проходили стажування члени команди проєкта, та усно-історичне дослідження, зокрема й Національного військово-історичного музею України.

Важливим локусом пам’яті провійну 1939–1945 рр. на пострадянському просторі довгий час був День Перемоги 9-го травня. Сьогодні пам’ять про наслідки Другої світової війни в українському вимірі можна вважати суперечливим спадком (з англ. - contested heritage), оскільки вона тісно пов’язана з радянською ідентичністю.

???? Серед представлених матеріалів на сайті є:

✅ Виставки фотографій "Переосмислення Тріумфу. 1945-1991" та "Переосмислення Тріумфу. 1991-2023"
✅ Виставка листівок "Вам листівка: візуальні наративи"
✅ Виставка медалей "Блиск Перемоги: ювілейні медалі у фокусі"

???? Усно-історичне дослідження представлено 3 інтерв'ю з респондентами Таршин Надією, Сацута Валентиною та Пюрко Софією.

Хочете детальніше розглянути матеріали?
Переходьте за лінком ???? ⬇️

https://www.victory-victims.com/