Історія реліквії, продемонстрованої Президентом України Петром Порошенком
  • опубліковано 2017-02-24

Історія реліквії, продемонстрованої Президентом України Петром Порошенком

Обпалене Євангеліє з експозиції Національного військово-історичного музею України, що присвячена війні на Сході держави, показав Президент України Петро Порошенко під час переговорів з віце-президентом США. 
Євангеліє було знайдено в вересні 2014 року пошуковцями проекту «Евакуація 200» – співробітниками Національного військово-історичного музею України під керівництвом співробітника НВІМУ Павла Нетьосова, біля знищеної російськими військовими української колони на полях боїв під Іловайськом (неподалік лісосмуги урочища Червона Поляна між н.п. Осикове та Чумаки). Святе письмо було розгорнуте на сторінках Євангелія від Марка, де написані слова Христа: «Бадьортеся; це Я, не бійтеся».

Довідково: 29-го серпня 2014 року, російськими військами було розстріляно колону українських військ, яка виходила Зеленим коридором з т.зв. Іловайського котла. В цьому урочищі загинули воїни 51-ї окремої механізованої бригади, 40-го батальйону тро "Кривбас", батальйонів міліції: "Миротворець", "Дніпро-1" та "Івано-Франківськ". Безпосередньо поруч із БМП-2 було знайдено тіла солдатів 51-ї бригади Василя Зелінського (http://memorybook.org.ua/9/zelinsky.htm) та Віталя Малиша (http://memorybook.org.ua/16/malysh.htm), бійців "Кривбасу": Костянина Нечипуренка (http://memorybook.org.ua/17/nechepurenko.htm), Ігоря Долгова (http://memorybook.org.ua/5/dolgov.htm), Івана Джадана (http://memorybook.org.ua/5/dzhadan.htm) та Сергія Конопацького (http://memorybook.org.ua/14/konopacky.htm). Тіло одного військовослужбовця, забране з цього місця, досі не ідентифіковане: http://memorybook.org.ua/cemeteries/4157.htm (не виключено, що це може бути солдат 51-ї омбр Сергій Богайчук, який вважається зниклим безвісті. Потрібно робити ексгумацію тіла для повторного відбору зразків ДНК)