у Верховній Раді України проходить виставка «Блокпост Пам'яті»
  • опубліковано 2017-02-20

у Верховній Раді України проходить виставка «Блокпост Пам'яті»

З 17 по 20 січня 2017 року у Верховній Раді України проходить виставка «Блокпост Пам'яті», авторський меморіальний проект волонтера, пошуковця, голови громадської організації «Міжнародна асоціація дослідників фортифікації «Цитадель» та співробітника Національного військово-історичного музею України Павла Нетьосова. 
Проект некомерційний та існує за рахунок особистих коштів автора. Основна мета – правдиве та документально підтверджене висвітлення подій на Сході України, розповідь про загиблих у результаті військової агресії Російської Федерації українських військових та добровольців і виховання на їх прикладі патріотичних, відповідальних та тих, що переймаються за долю країни, громадян України. 
У експозиціях зібрані речі, знайдені в зоні АТО на місцях загибелі військовослужбовців Збройних Сил України і Національної гвардії УКраїни шукачами місії «Евакуація-200», а також особисті речі загиблих, які були надані їх рідними.
«Одна частина виставки – це речі, знайдені в ході експедиції «Евакуація-200. Чорний тюльпан» Міністерства оборони. Експонати були також зібрані Національним військово-історичним музеєм. Це все речі з поля бою, вони лежали поруч з убитими бійцями в районі Савур-Могили, Іловайська, Донецького аеропорту, Дебальцеве. А покладені вони в ящики з-під ручних гранат, які служать вітринами для експонатів, – розповідає голова громадського об’єднання «Цитадель» Павло Нетьосов. – Друга частина пересувної виставки – персональні вітрини, з фотографіями на кришках, тут можна побачити речі бійців, які загинули в зоні АТО, захищаючи мир та цілісність нашої держави на сході України».
На виставці присутні родини загиблих бійців, представники Музею, волонтери.
Гостям заходу було передано примірники «Книги пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули, захищаючи суверенітет, територіальну цілісність та недоторканність України», над упорядкуванням якої працювали співробітники Національного військово-історичного музею України та волонтери сайту «Книга пам`яті полеглих за Україну».