Відкриття вітрини, присвяченої 8-ій полтавській медичній роті
  • опубліковано 2017-08-24

Відкриття вітрини, присвяченої 8-ій полтавській медичній роті

В експозиції Національного військово-історичного музею України з"явилася нова вітрина, присвячена 8-ій полтавській медичній роті.
«Нас забирав Червоний Хрест» – так каже багато колишніх українських бранців, яких визволили з оточення в районі Іловайська. Насправді це був не «Червоний Хрест», а сформована з полтавчан-добровольців 8-а медична рота, яка займалась вивезенням з зони АТО поранених та наданням їм першої медичної допомоги.
Полтавську медроту перекинули в район Іловайська у другій половині дня 29-го серпня. Впродовж 30 серпня – 1 вересня 2014 року полтавчани зібрали та вивезли чималу кількість поранених, полонених та тіла загиблих. Керівник цієї операції, полковник Ігор Палагнюк, згадує: «За три дня я собрал 159 погибших, 212 раненых, и россияне мне отдали пленных, которых потом я тоже перематывал бинтами, выдавая за раненых, поскольку «ДНР» не хотела выпускать пленных, их хотели забрать в Донецк, а было около 400 человек».
Станом на сьогодні про полтавчан майже ніхто не пам`ятає, бо вважають, що в операції брав участь якийсь міжнародний «Червоний Хрест». Проте, завдяки їм залишились живими сотні людей.

На фото:
Колона Полтавської медроти вирушає ранком 30-го серпня з с. Розівки в р-ні Іловайська
Полтавчани завантажують тіла загиблих бійців 93-ї омбр (2 фото)
Машини медроти доставили в район Волновахи переданих росіянами українських полонених
Зустріч з колишніми військовослужбовцями Полтавської медроти у серпні 2017 р. у приміщенні Музею стратегічної та дальньої авіації у м. Полтава