Стенд, присвячений грузинам, що воюють на боці України
  • опубліковано 2017-09-01

Стенд, присвячений грузинам, що воюють на боці України

Грузинський внесок у захист України в 2014-2016 рр.
У Війні на Донбасі на боці України бере участь чимало грузинів. Одні – це громадяни України, що народились у Грузії, але через Абхазьку війну мали залишити батьківщину та знайти притулок у нашій країні. Інші – переважно учасники відсічі Російської агресії у 2008 році, для яких та війна ще не закінчилась. Станом на зараз загинуло 9 грузинів: 5 громадян України та 4 громадянина Грузії. У Національному військово-історичному музеї України зроблено великий стенд, присвячений грузинам, що воюють на боці України.
Тут: інформаційні матеріали про загиблих, шеврони та знаки розрізнення Збройних сил Грузії під час відсічі агресії Росії у 2008 році, прапор та експонати, передані бійцями Грузинського легіону у 93-й окремій механізованій бригаді Збройних Сил України. Крім того, в експозиції нашого розміщено уніформу та фото грузина по татові, українця по мамі – капітана Олега Автанділова. Він – громадянин України, учасник Абхазької війни 1993 р., герой Іловайська, де командував взводом батальйону «Кривбас» (позивний «Дєдушка Грузин»), досі продовжує службу у Збройних Силах України.
Після українців та росіян, що загинули на боці України, виборюючи її цілісність та територіальну недоторканість, грузини -- найбільша категорія наших захисників. Ним і присвячено ці стенди.